Rotangs – dabisko materiālu trends 2020

Dabisko materiālu tendences interjerā šogad no jauna atklāj rotangu jeb rotangpalmu, kas telpai piedod boho šika noskaņu ar eklektisku dabisko materiālu un tekstūru sajaukumu. Rotangpalmas mēbeles un dizaina elementus var veiksmīgi iekļaut dažādos interjera stilos, jo tā materiāls un dabiskais izskats ir estētiski patīkams un telpai piešķir vieglumu, saules siltumu, kā arī sajūtu par dabas ienākšanu mājās.    

Rotangpalma ir Āzijas dienvidaustrumos augošs tropiskais augs, kura materiāls tiek izmantots mēbeļu ražošanā jau vairākus gadu desmitus. Tā augstums var sasniegt līdz pat 30 metrus, bet auga diametrs ir no 2,5 – 7,5 centimetriem. Rotangs ir universāls materiāls, kas pakļaujas dažādu pinumu tehnikām, to raksturo vieglums un izturība, tas pakļaujas apstrādei, kombinēšanai ar citiem dabiskiem materiāliem un krāsošanai.  

Rotangpalmas mēbeļu, lampu un interjera elementu kopšana ir viegla un pieprasa tikai regulāru to attīrīšanu no putekļiem ar mikrošķiedras drānu vai saru birsti. Attīrīšanai var izmantot arī putekļsūcēju ar saru uzgali. Rotangpalmas izstrādājumus ieteicams pasargāt no mitruma un tiešiem saules stariem.   

Rotanga daudzpusīgums atklājas ne tikai plašajā interjera mēbeļu klāstā, kuru izstrādē tiek izmantots šis materiāls, bet arī šo interjera elementu saderībā ar dažādiem interjera stiliem. Viens no veidiem, kā rotanga izstrādājumus padarīt par daļu no moderna interjera šika, ir  telpā iekļaut vairākus pamanāmus rotanga izstrādājumus, kas tiek papildināti ar vienkāršiem materiāliem, piemēram, izvēloties rotanga krēslus ēdamistabā, tos kombinēt ar tradicionāla stila ēdamgaldu, vai arī, izvēloties rotanga kafijas galdiņu, lampas abažūru un krēslus, tos papildināt ar izteiksmīgiem vienkāršas tekstūras pārklājiem.

Ņemot vērā iespēju rotangpalmas izstrādājumus krāsot, dažādu izmēru un tipu rotanga lampas tumšos toņos telpai var piešķirt veclaicīguma šarmu un vintage noskaņu. Lampas ar gaišiem rotanga abažūriem telpā ienesīs saulainām vasaras dienām raksturīgo vieglumu, mieru, saules siltumu, tādā veidā atgādinot par pludmalē pavadīto atpūtu vasaras pēcpusdienās. Šāda noskaņa var būt lieliski piemērota guļamistabai un viesistabai. Rotangs būs tieši tas materiāls, kas palīdzēs līdzsvarot un atsvaidzināt telpas formālo un lietišķo noskaņu ar maigu bohēmas auru.

SĀKUMS